Lobby Design söker Client DirectorLäs mer!

Det sägs att man bara har några sekunder på sig att fånga en kunds uppmärksamhet. En snygg och representativ digital närvaro kan vara det som gör att kunden fäster blicken tillräckligt länge för att faktiskt börja intressera sig för innehållet.

Lobby Design arbetar med webdesign i Stockholm och har fångat kunders uppmärksamhet sedan 2003. Så pass bra att vi utsetts till Sveriges Bästa Designbyrå och varit snubblande nära att vinna flera andra fina utmärkelser för byråer inom web design i Stockholm.

Priser och utmärkelser i all ära, men det viktigaste för oss är vetskapen om att det vi gör faktiskt skapar tillväxt och försäljning.

Vi är unga, hungriga, nyfikna och anpassar den kreativa höjden till varje specifikt uppdrag och målgrupp. För i slutändan handlar det om effektiv kommunikation – Att nå ut med sitt budskap till målgruppen.

Webdesigner i Stockholm med vana att arbeta med olika CMS

Lobby Design levererar komplett webdesign i Stockholm och resten av landet. Eller små fixar och korrigeringar när behovet är lite mindre.

Vår kompetens innefattar alla typer av webadministrationsgränssnitt som WordPress, Jomla eller Drupal. Samt olika applikationer och insticksprogram. Självklart är våra sidor optimerade för sökmotorerna.

Vi vill gärna berätta mer om oss själva och hur vi arbetar med webdesign i Stockholm. Kontakta oss så ska det bli vårt nöje att, under förutsättningslösa former, få presentera lite idéer och tankar utifrån Era behov.

Välkommen till Lobby Design – Bäst på webdesign i Stockholm!

Contact

Get in touch

Grev Turegatan 7
114 46 Stockholm
Sweden

+46 (0)8-121 344 10
info@lobbydesign.se

New business

For new business enquiries please contact CEO Emma Tajiou +46 (0)70-60 28 400 emma@lobbydesign.se

Jobs

We are always looking for creative minds. Feel free to mail spontaneous applications to work@lobbydesign.se

Internship

We love to have talented interns messing around in the studio. Send your portfolio to internship@lobbydesign.se

Webdesign Stockholm - Lobby Design

Meet the team

Emma Tajiou

CEO/Founder

emma@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134411 

Maria Ottosson

Creative Director/Founder

maria@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134413 

Madeleine Engelbrecht

Project manager

madeleine@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134417 

Hanne Carelius

Senior Designer

hanne@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134418 

Marcus Jansson

Web developer

marcus@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134414 

Mimmi Ericsson

Designer

mimmi@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134416 

Filip Callas

Designer

filip@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134412 

Jakob Jerremalm

Designer

jakob@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134415