Lobby Design är en prisbelönt byrå i Stockholm med fokus på design och kommunikationsplaner till företag i hela Sverige. Vi erbjuder väldigt många olika slags tjänster, bland dessa tjänster finner ni varumärkesstrategi.  Vi har därför många skarpa varumärkesstrateger, produktdesigners och annan kompetent personal som kan hjälpa att driva dig och din byrås digitala utveckling framåt. Våra slagord är “Do it with passion or not at all.” och kan väl sammanfatta det vi vill åstadkomma och vart vi vill nå med våra jobb.

Varför välja varumärkesstrateg hos Lobby Design?

Vi är en mindre byrå som arbetar från huvudet och designar med hjärtat. Detta gör oss och vår varumärkesstrategi och allt annat våra designers erbjuder unika:

  • Personlig byrå
  • Fokus på känsla
  • Litet team med stor passion
  • Många referenser
  • Vill skapa förståelse
  • Prisbelönt byrå

Varumärkesstrategi från Stockholm till alla

Med ett kontor i Stockholm hjälper vi varumärken från hela landet. Vi har hjälpt många olika typer av varumärken, restauranger, modeföretag, tech start-ups, icke vinstdrivande organisationer, bokutgivare och många fler att bygga ett starkt varumärke – vilket är extremt viktigt för ett företag.

Eftersom det är så viktigt för företag i dag har vi sett till att erbjuda varumärkesstrateger. Ni kan alltså finna en varumärkesstrateg som passar just ert företag. Varumärkesstrategi handlar mycket om att ta in många faktorer för att förstå ett företag och vad det vill förmedla, för att sedan bygga ett varumärke som skall nå ut till många människor men representera ett företag.

Contact

Get in touch

Grev Turegatan 7
114 46 Stockholm
Sweden

+46 (0)8-121 344 10
info@lobbydesign.se

New business

For new business enquiries please contact CEO Emma Tajiou +46 (0)70-60 28 400 emma@lobbydesign.se

Jobs

We are always looking for creative minds. Feel free to mail spontaneous applications to work@lobbydesign.se

Internship

We love to have talented interns messing around in the studio. Send your portfolio to internship@lobbydesign.se

Varumärkesstrateg Stockholm – Prisbelönt byrå – Lobby Design

Meet the team

Emma Tajiou

CEO/Founder

emma@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134411 

Maria Ottosson

Creative Director/Founder

maria@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134413 

Madeleine Engelbrecht

Project manager

madeleine@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134417 

Hanne Carelius

Senior Designer

hanne@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134418 

Marcus Jansson

Web developer

marcus@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134414 

Mimmi Ericsson

Designer

mimmi@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134416 

Filip Callas

Designer

filip@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134412 

Jakob Jerremalm

Designer

jakob@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134415