Vi är Lobby Design – en prisbelönt fullservicebyrå från 2008 som erbjuder ett brett utbud av tjänster. Vi erbjuder många olika slags tjänster, så som inredningsdesign till restauranger och mycket annat för att väcka era kunders uppmärksamhet.

Av våra åtta medarbetare är vi alla är designers i grunden, men kan ändå erbjuda ett brett utbud av tjänster. Vi kan ge dig och ditt företag en inredningsdesigner till er restaurang om så behövs, vi kan även ge er en designstrateg; vi förstår det viktiga i att bygga varumärken och skapa försäljning åt våra kunder.

Vad gör Lobby Design unika?

Vi har varit “hovleverantör” till F12-gruppen och Melker Anderssons alla restauranger sedan många år nu och kanske behöver även din restaurang en inredningsdesigner. Med våra många referenser samt vårt motto “Do it with passion or not at all.” har vårt unika arbetssätt tagit oss långt:inredningsdesigner restaurang

  • Vi förstår att reklam handlar om att skapa försäljning
  • Vi är en personlig byrå
  • Vi vill skapa förståelse samt personlighet hos våra kunders varumärken
  • Vi arbetar utifrån våra huvuden, men designar med våra hjärtan
  • Vi fokuserar på känsla när vi skapar

Inredningsdesigner från Lobby Design

Vi är en liten byrå som kan erbjuda både inredningsdesign till din restaurang, samt inredningsdesigners som sköter jobbet i din restaurang. Vi erbjuder mer än så och kan faktiskt till och med kalla oss för en fullservicebyrå, eftersom vi erbjuder ett tiotal design-relaterade tjänster från början till slutet av själva skapande-processen.

Eftersom vi har varit aktiva sedan 2008 har vi även lyckats skapa en bred kundkrets; däribland kan vi finna spritmärken, välgörenhetsorganisationer och tech start-ups. Vi har dessutom välkända kunder som vi kan använda som referenser, såsom Spotify, Fazer, Coop och Clarion Hotel. Med våra många år av arbete samt våra många och välkända kunder har vi märkt att kreativitet och passion kan ta oss och ert företag väldigt långt.

Kontakta oss på Lobby Design när ni behöver hjälp från en inredningsdesigner för er restaurang!

Contact

Get in touch

Grev Turegatan 7
114 46 Stockholm
Sweden

+46 (0)8-121 344 10
info@lobbydesign.se

New business

For new business enquiries please contact CEO Emma Tajiou +46 (0)70-60 28 400 emma@lobbydesign.se

Jobs

We are always looking for creative minds. Feel free to mail spontaneous applications to work@lobbydesign.se

Internship

We love to have talented interns messing around in the studio. Send your portfolio to internship@lobbydesign.se

Inredningsdesign Restaurang

Meet the team

Emma Tajiou

CEO/Founder

emma@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134411 

Maria Ottosson

Creative Director/Founder

maria@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134413 

Martin Matiesen

Client Director

martin@lobbydesign.se
+46 (0)70-9967024 

Madeleine Engelbrecht

Project manager

madeleine@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134417 

Hanne Carelius

Senior Designer

hanne@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134418 

Marcus Jansson

Web developer

marcus@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134414 

Filip Callas

Senior Designer

filip@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134412 

Mimmi Ericsson

Designer

mimmi@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134416 

Jakob Jerremalm

Designer

jakob@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134415 

Erica Svejderud

Junior Designer

erica@lobbydesign.se
+46 (0)70-7824384