Lobby Design söker Client DirectorLäs mer!

En fullservicebyrå är en något överanvänd definition på en reklambyrå som erbjuder ett brett utbud av tjänster. Själva innebörden av begreppet fullservicebyrå är däremot högst modern.

Som reklambyrå arbetar Lobby Design för att förändra attityder, stärka varumärken och nå en ökad försäljning åt våra kunder. Med kreativitet, passion och tillräckligt med självdistans för att kalla oss för en fullservicebyrå.

Tillvägagångssättet är alla typer av visuell kommunikation. Både på och utanför nätet. Allt från grafiska profiler, PR, reklamannonser och tidningar till hemsidor, banners och reklamfilm.

Kontakta oss på Lobby Design för stora eller små reklamuppdrag. Som fullservicebyrå gör vi det mesta. Vi ser fram emot att under förutsättningslösa former presentera oss själva och skapa en god plattform för ett potentiellt samarbete.

Lobby Design – Fullservicebyrå med en bred portfolio

Bland våra kunder finns några av Sveriges största företag inom konfektions- och konsumentprodukter, några av Stockholms mest framstående restauranger samt allehanda andra kända och mindre kända kunder förenade i en vägran att lämna sin reklamproduktion åt slumpen.

Att vi genom åren belönats med olika priser är sekundärt. Det som verkligen betyder någonting är vetskapen om att vi hjälpt till att driva omsättning. För i slutändan handlar ändå reklam om att skapa försäljning.

Välkommen till Lobby Design – Din fullservicebyrå i Stockholm

Contact

Get in touch

Grev Turegatan 7
114 46 Stockholm
Sweden

+46 (0)8-121 344 10
info@lobbydesign.se

New business

For new business enquiries please contact CEO Emma Tajiou +46 (0)70-60 28 400 emma@lobbydesign.se

Jobs

We are always looking for creative minds. Feel free to mail spontaneous applications to work@lobbydesign.se

Internship

We love to have talented interns messing around in the studio. Send your portfolio to internship@lobbydesign.se

Fullservicebyrå - Lobby Design

Meet the team

Emma Tajiou

CEO/Founder

emma@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134411 

Maria Ottosson

Creative Director/Founder

maria@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134413 

Madeleine Engelbrecht

Project manager

madeleine@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134417 

Hanne Carelius

Senior Designer

hanne@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134418 

Marcus Jansson

Web developer

marcus@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134414 

Mimmi Ericsson

Designer

mimmi@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134416 

Filip Callas

Designer

filip@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134412 

Jakob Jerremalm

Designer

jakob@lobbydesign.se
+46 (0)8-12134415